Raki Gostyń: Nowy sezon, nowe wyzwania

Raki Gostyń po wakacyjnej przerwie wracają na murawę – pierwszy mecz naszych w ramach grupy został rozegrany w środę 14 września na boisku w Gostyni. Wraz z nowym sezonem pełnoprawne rozgrywki zaczyna też drużna młodszych zawodników. Młodsi są już po pierwszym turnieju, który odbył się w niedzielę 11 września.

Nowy sezon oznacza dla gostyńskich piłkarzy nowe wyzwania. Starsi zawodnicy, stanowiący trzon gostyńskiego klubu, grają w tym sezonie w IV lidze okręgowej D2 Młodzik Grupa 2 (Grupa Tychy)1, a młodsi w IV lidze okręgowej F1 Żaki Grupa 42. Dla starszej grupy start w nowym sezonie wiąże się z nowymi zasadami rozgrywania meczów. Grają teraz na większym boisku (wymiary 70-75m x 55-68m) przy zaostrzonych karach i przepisach3. Dla młodszej grupy wrzesień oznacza start w regularnych rozgrywkach.

Pierwszy mecz w sezonie

W pierwszym meczu, inaugurującym nowy sezon, zwodnicy Raków Gostyń zmierzyli się z tyszanami z APN IV GKS Tychy. Już na początku meczu, który o godz. 17:30 rozpoczął się na boisku przy ul. Rybnickiej w Gostyni, to tyszanie wysunęli się na prowadzenie. Bramkę dla siebie zdołali zdobyć jeszcze na początku spotkania (11.). Wynik 0:1 utrzymała się do końca trwającej 30 minut połowy. Po przerwie gra po obu stronach nabrała werwy. W pieszych minutach drugiej części meczu tyszanie znów nam dołożyli (37.), ustalając wynik na 0:2. Kolejna strata zadziałała jednak mobilizująco. Nasi zaczęli częściej przedzierać się na połowę przeciwników. W 50 minucie meczu MM strzelił kontaktowego gola. Mimo że do końca regulaminowego czasu gry pozostało jeszcze 10 minut, naszym zawodnikom nie udało się przechylić szali na remis lub zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a tyszanie wyjechali z Gostyni z kompletem punktów.

Niezbędnik kibca

W tym sezonie Raki Gostyń (grupa starsza) grają z APN III GKS Tychy, APN IV GKS Tychy, Czułowianką Tychy, Foruną Wyry, Juwe Tychy-Jaroszowice, MKS-em Lędziny, MKS-em Znicz Jankowice oraz Siódemką Tychy. Nowo powstała drużyna Raki I Gostyń, składająca się z młodszych graczy, rozegra z kolei spotkania z LKS-em Woszczyce, Fortuną Wyry oraz Football Project Suszec.

Wyniki spotkań i terminy kolejnych meczów naszych i nie tylko, dostępne są na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Podokręg Tychy (Raki Gostyń, Raki I Gostyń). Informacje o drużynie, w tym zdjęcia z treningów, meczy i wyjazdów, publikowane są na bieżąco na fanpage’u. Działa też dedykowana drużynie strona internetowa.