Urząd Gminy Wyry

ul. Główna 133
43-175 Wyry
tel.  32 325 68 00

urzad@wyry.pl    wyry.pl

Władze gminy:
wójt – Barbara Prasoł (2006)
sekretarz – Ewa Placha
skarbnik – Grażyna Słowik

Gmina Wyry to gmina wiejska utworzona w 1991 roku. W jej skład wchodzą dwie porównywalne miejscowości – Gostyń i Wyry, oddzielone od siebie pasmem lasów. Gmina zajmuje powierzchnię 34,55 km², co stanowi 14,92% powierzchni powiatu oraz 0,28% powierzchni województwa. Gęstość zaludnienia wynosi 213 osób/km².

Biuletyn Informacji Publicznej
Baza Aktów Własnych
Raport SVS (pdf)

Godziny otwarcia Stanowisko kasowe
Poniedziałek 7:30 – 17:00 8.00 – 16.30
Wtorek 7:30 – 15:30 8.00 – 15:00
Środa 7:30 – 15:30 8.00 – 15:00
Czwartek 7:30 – 15:30 8.00 – 15:00
Piątek 7:30 – 14:00 8.00 – 13:00

Telefon Adres mailowy
Wójt Gminy 32 325 68 00 wojt@wyry.pl
Sekretariat 32 325 68 00 urzad@wyry.pl
Sekretarz 32 325 68 02 sekretarz@wyry.pl
Kasa 32 325 68 52
Urząd Stanu Cywilnego 32 325 68 10 usc@wyry.pl
Biuro Rady Gminy 32 325 68 12 rada@wyry.pl
Oświetlenie, utrzymanie dróg 32 325 68 21 drogi@wyry.pl
Rolnictwo, ochrona środowiska 32 325 68 21 rolnictwo@wyry.pl
Gospodarka odpadami 32 325 68 23 odpady@wyry.pl
Sprawy mieszkaniowe i lokalowe 32 325 68 22 lokalowy@wyry.pl
Inwestycje 32 325 68 30
32 325 68 31
inwestycje@wyry.pl
Gospodarka nieruchomości 32 325 68 40
32 325 68 41
nieruchomosci@wyry.pl
Planowanie przestrzenne 32 325 68 40 planowanie@wyry.pl
Podatki 32 325 68 50
32 325 68 51
podatki@wyry.pl
Ewidencja ludności,
działalność gospodarcza,
zarządzenie kryzysowe
32 325 68 11 ewidencja@wyry.pl
Zamówienia publiczne 32 325 68 33 przetargi@wyry.pl
Pozyskiwanie funduszy 32 325 68 32 fundusze@wyry.pl
Promocja gminy 32 325 68 13 promocja@wyry.pl
Edukacja, zdrowie, kultura, sport 32 325 68 10 edukacja@wyry.pl

Gostyń i Wyry stały się jedną gminą i samodzielną jednostką administracyjną dokładnie 2 kwietnia 1991 roku. Łączna liczba ludności obu miejscowości wynosiła na ten dzień 4793. Gostyń zamieszkiwało wtedy 2275 osób. Siedzibą nowych władz zostały Wyry. Pierwsze wybory samorządowe odbyły się 23 maja 1991 roku.

Na przełomie 2013 i 2014 roku Gmina Wyry nawiązała partnerstwo z gminą Medesano.

Władze gminy – od lewej: Skarbnik, Wójt, Sekretarz + Przewodnicząca Rady Gminy
Kadencja Wójt Sekretarz Skarbnik
źródło: Prezentacja z okazji 20-lecia gminy Wyry, BIP UG Wyry
2014-2018 Barbara Prasoł Ewa Placha Grażyna Słowik
2010-2014 Barbara Prasoł Ewa Placha Grażyna Słowik
2006-2010 Barbara Prasoł Ewa Placha Grażyna Słowik
2002-2006 Henryk Jegła Ewa Palmowska-Ostafil / Ewa Placha2 Barbara Prasoł
1998-2002 Feliks Szulc Ewa Palmowska-Ostafil Barbara Prasoł
1994-1998 Feliks Szulc Halina Głośna / Ewa Palmowska-Ostafil1 Barbara Prasoł
1991-1994 Feliks Szulc Halina Głośna Barbara Prasoł