Wyniki wyborów samorządowych 2010

Zakończyły się wybory do samorządu terytorialnego. Na drugą kadencje została wybrana obecna Wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł, która uzyskała wymaganą ilość głosów popierających jej kandydaturę. W całej gminie „za” pozostawieniem wójta na stanowisku opowiedziało się 1876 wyborców, przeciw było 658 głosujących.

W nowej Radzie Gminy Wyry będzie zasiadać siedmiu radnych z Gostyni, a są to (wg. ilości zdobytych przez nich głosów): Kopański Michał (KWW Nowa inicjatywa samorządowa), Słomka Elżbieta (KWW Gmina Wyry 2014), Chrzęszczyk Piotr (KWW „Dla Gminy i Powiatu”), Cyba Henryk (KWW „Dla Gminy i Powiatu”), Wyroba Andrzej (KWW „Dla Gminy i Powiatu”), Jaromin Agnieszka (KWW Gmina Wyry 2014) oraz Ficek Bronisław (KWW Nowa inicjatywa samorządowa). Przez najbliższą kadencje przypadającą na lata 2010-2014, wyżej wymienione osoby będą reprezentować mieszkańców Gostyni w Radzie Gminy Wyry, w której zasiada piętnastu radnych.

Frekwencja wyborcza w Gostyni wyniosła 47,66%.


Suma wszystkich głosów – Gostyń

Głosów na TAK Głosów na NIE
716 487

Uprawnionych do głosowania: 2 652
Liczba wydanych kart: 1 264
Głosów ważnych: 1 203
Głosów nieważnych: 61


Okręg 1: Zespół Szkół w Gostyni

Głosów na TAK Głosów na NIE
395 245

Uprawnionych do głosowania w okręgu: 1 128
Liczba wydanych kart: 680
Głosów ważnych: 640
Głosów nieważnych: 40
Procent głosów: 61,72%


Okręg 2: Gminne Przedszkole w Gostyni

Głosów na TAK Głosów na NIE
321 242

Uprawnionych do głosowania w okręgu: 1 524
Liczba wydanych kart: 584
Głosów ważnych: 563
Głosów nieważnych: 21
Procent głosów: 57,02%


Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki wyborów do Rady Gminy Wyry.


Okręg 1: Zespół Szkół w Gostyni

Wyroba Andrzej 187
Jaromin Agnieszka 157
Ficek Bronisław 128
Kempa Józef 108
Halor Grzegorz 102
Puchała Halina 102
Foks Grzegorz 95
Woźny Rafa 77
Okoń Dawid 76



Uprawnionych do głosowania w okręgu: 1 128
Liczba mandatów: 3
Liczba wydanych kart: 526

W tym okręgu na radnych zostali wybrani (wg. ilości głosów): Wyroba Andrzej, Jaromin Agnieszka i Ficek Bronisław.


Okręg 2: Gminne Przedszkole w Gostyni

Kopański Michał 258
Słomka Elżbieta 237
Chrzęszczyk Piotr 225
Cyba Henryk 222
Bieniek Joanna 178
Just Halina 168
Patalong Michał 132
Fityka Tomasz 132
Stasiak Agnieszka 115
Tabacki Eugeniusz 113
Wawrzynek Jan 112
Paluch Sławomir 59



Uprawnionych do głosowania w okręgu: 1 524
Liczba mandatów: 4
Liczba wydanych kart: 738

W tym okręgu na radnych wybrani zostali (wg. ilości głosów): Kopański Michał, Słomka Elżbieta, Chrzęszczyk Piotr i Cyba Henryk. Kandydat z ramienia KWW Nowa Inicjatywa Samorządowa uzyskał największą ilość głosów spośród wszystkich kandydatów.


Rada Powiatu Mikołowskiego

Do Rady Powiatu z naszej miejscowości weszli (wg. głosów zdobytych w Gostyni): Jadwiga Pasierbek (432 głosy) i Adam Myszor (330 głosów). Warto zaznaczyć, że 21-letni Adam Myszor jest najmłodszym radnym w historii Powiatu Mikołowskiego.


Sejmik Województwa Śląskiego

Jak rozkładały się nasze głosy na poszczególne ugrupowania?

Ruch Autonomii Śląska 28,7%
Platforma Obywatelska 28,2%
Prawo i Sprawiedliwość 25,5%
Polskie Stronnictwo Ludowe 2,7%
Inne komitety wyborcze 14,9%

Frekwencja w Gminie Wyry:

godz. 10:00 – 7,06%
godz. 15:00 – 28,43%
godz. 19:00 – 45,68%
godz. 22:00 – 48,50%

Zobacz też