W niedzielę 22 maja w Kościele katolickim obchodzona była Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z tej okazji podczas nabożeństwa majowego o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gostyni odbył się koncert chórów mieszanych: „Zorza” z Wyr, „Harmonia” z Kobióra oraz „Lutnia” z Pszczyny, który dodatkowo uświetnił tą szczególną majową niedzielę.
Koncert rozpoczął chór „Lutnia” z Pszczyny, który jest najstarszym chórem na Śląsku – w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 110-lecia. Koncertuje przede wszystkim w powiecie pszczyńskim, ale jest też słyszany w regionie i poza granicami państwa. Posiada liczne odznaczenia. Pod dyrekcją pani Lilianny Czajkowskiej chór wykonał pieśni: „Lilia biała”, „Ave Maria”, „O Mario Matko podaj dłoń”, „Laudate Dominum”, „Tollite Hostias”.
Następnie przed ołtarzem wystąpił chór „Harmonia”, który powstał w 1919 roku w Kobiórze. Chór jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w tym m.in. pierwsze miejsce śpiewaków w okręgu pszczyńskim (1934). Chór koncertował w Słowacji i na Węgrzech. Od 2013 roku występuje w towarzystwie instrumentów oraz solistów operowych. Podczas koncertu chórzyści „Harmonii” wykonali pieśni: „O Maryjo, świata Pani”, „Santa Maria”, „Dotyk Twej dłoni”, „Z Wadowic baca pochodził”. Chór poprowadził pan Daniel Mruczek.
Jako ostatni wystąpił tego dnia współorganizator koncertu – chór „Zorza” z Wyr, dobrze znany mieszkańcom Gostyni z wcześniejszych koncertów i wystąpień na terenie Gminy Wyry. W ubiegłym roku chór „Zorza” obchodził jubileusz 95-lecia istnienia. Aktywnie występuje zarówno w Polsce jak i poza granicami, w ostatnich latach m.in. w Austrii i na Węgrzech. W 2015 roku chór nawiązał polsko-węgierską współpracę z chórem „Echa Matry” z miejscowości Recsk. Podczas niedzielnego koncertu, pod dyrekcją pani Lilianny Czajkowskiej chórzyści zaprezentowali kilka pieśni m.in. „Z dawna Polski Tyś Królową”, „Amazing Grace” (także w języku polskim), „Pieśnią wesela witamy miesiąc maj” i „Maryjo coś jest w Niebie”.
Na zakończenie chóry „Lutnia” i „Zorza” wspólnie wykonały pieśń „Chwała Bogu Ojcu”, po wysłuchaniu której ksiądz proboszcz Jan Podsiadło podziękował wszystkim chórzystom za uświetnienie uroczystości. Zgromadzeni w kościele wierni na koniec odśpiewali wspólnie pieśń przewodnią – „Chwalcie łąki umajone”.